tristonpierre tristonpierre
  • 23-08-2016
  • Mathematics
contestada

A store is selling 5 cans of tomato sauce for $4.50. What is the unit price?

Respuesta :

Desertdawn
Desertdawn Desertdawn
  • 23-08-2016
4.50/5=.9 so the unit price is .9
Answer Link
garydesir1
garydesir1 garydesir1
  • 23-08-2016
Hi Pierre

All you have is multiply
4.50/5 = 0.9
The unit price is 0.9


Sorry about my mistakes earlier

I hope that's help ! 

Answer Link

Otras preguntas

How do you think the world was created?
Pyrenees mountains border Spain and this European country starts with F
Which statement illustrates the distributive property? Please help
How do you think the world was created?
What is a major city in Alaska that starts with F
How do you tell if an equation is linear or not????
Rio grande river separates what Texas city from Mexico starts with E
Pyrenees mountains border Spain and this European country starts with F
Pyrenees mountains border Spain and this European country starts with F
How do you think the world was created?