Seudónimo Seudónimo
  • 25-08-2016
  • Mathematics
contestada

estimate the unit rate justify your answer $299 for 4 tires

Respuesta :

justicemccoy13
justicemccoy13 justicemccoy13
  • 30-08-2016
it is 74.3 to 70.0 because five and higher goes higher but 4 isnt five or more so it stays the same into a 70.0
Answer Link

Otras preguntas

How do issues of power wealth and morality influence growth?
The height y of a ball (in feet) is given by the function and x is the horizontal distance traveled by the ball. a)How high is the ball when it leaves the chil
changes to the earth that can be explained by plate tectonics include all the following except ___ Earthquakes,erosion,mountain ranges, volcanoes
Why were some Serbians and Bosnians angry with Austria-Hungary in 1914?
two southeast asian countries that gained independence in the 1950s are?
The cost of N people staying in a motel is given by the formula: Cost ($) =75+15N a) Find the cost for 3 people b) Find the cost for 1 person c) Find the cost f
What are molecules ??
A collection of dimes and nickels is worth $6.90. There are 96 coins in all. How many of each coin are there?
Which word is the past form of a regular verb? A. came B. wrote C. built D. spilled
Describe how is an organism's food and habitat related