oscar120938 oscar120938
  • 21-05-2020
  • Mathematics
contestada

In 2016, the cost of 2 ounces of pure gold was $2,640.

Respuesta :

AnimeBrainly
AnimeBrainly AnimeBrainly
  • 21-05-2020

Answer:

1 oz of pure gold = $1,320

Step-by-step explanation:

Divide $2640 with 2 to get the price per unit rate.

2640/2 = 1320

$1,320 is your price per unit.

~

Answer Link
xingpengji xingpengji
  • 21-05-2020

24k gold gold  gold  gold  gold  gold

Answer Link

Otras preguntas

a los cuantos dias puedo hacerme una prueba de embarazo
What energy transformation occurs when gasoline burns in an automobile?​
social question short answernepal is a beautiful garden present your logics. ​
help with this question
in the "sandwich" elisa technique, what is the function of the capture antibody?
neet dakedo hello work ni ittara isekai ni tsuretekareta
What is the solution to this equation?
What is one of the main types of context? first-hand accounts imaginative description unrelated details speculation and opinion
Select all the equations that can represent the question: "How many groups of 45 are in 1?" 1. ?·1=45 2. ?·45=1 3. 45÷1=? 4. 1÷45=? 5. 1·45=?
who is the leader of the executive branch of government?