yolandamoreno242416 yolandamoreno242416
  • 21-07-2020
  • Mathematics
contestada

Cheryl bought 3.4 pounds of coffee that cost $6.95 per pound . How many did she spend on coffee

Respuesta :

boredanairplane
boredanairplane boredanairplane
  • 21-07-2020

Answer:

23.63

Step-by-step explanation:

multiply the cost by the pounds

Answer Link
Unprecedented Unprecedented
  • 21-07-2020

Answer:

$23.63

Step-by-step explanation:

3.4 X 6.95 = 23.63

Answer Link

Otras preguntas

The Spanish first founded a permanent settlement in Saint Augustine, Florida. True False
You deposit $1500 in an account that pays 5% interest yearly. How much money do you have after 6 years?
With respect to major rivers the Mekong is to Vietnam as that Irrawady is to
The annoying sound from a mosquito is produced when it beats its wings at the average rate of 600 wingbeats per second. What is the frequency of the soundwaves?
Which is greater in measurement and why? 1 2/3 yards or 64 inches
How do most primary producers make their own food? Select one: a. by breaking down remains to make carbon dioxide b. by changing water into carbon dioxide c. by
There are 9 red gumballs, 5 green gumballs, 8 yellow gumballs, and 8 blue gumballs, what is the probability of choosing green then yellow. please explain how y
The US Democratic Party mostly includes members who are
Which of the following sentences is written correctly? a. First, you should clean your desk organize your materials and grab a snack. b. First,
How many days are in four consecutive years