kellis2025
kellis2025 kellis2025
  • 25-07-2020
  • Mathematics
contestada

Write an expression for the cost of 12 uniforms, multiply 12 by the cost of 1 uniform.

Respuesta :

swan85 swan85
  • 25-07-2020

Answer:

384

Step-by-step explanation:

the cost of the shirt is 13, pants is 11, and 8 for socks

13+11+8=32

the cost of 12 uniforms:12(13+11+8)=384

Answer Link

Otras preguntas

The Sun's surface temperature is closest to _____. A. 3,500 K B. 6,000 K C. 11,000 K D. 30,000 K
The single most important event in Jewish history is their exodus from _____. Assyria Persia Babylon Egypt
what are some useful ways of finding equivalent fractions and equivalent ratios
If you use soymilk on a regular basis, you should select a variety that's A. fortified with protein. B. chocolate or vanilla flavored. C. naturally fat free.
approximate square root 800 to the nearest tenth
What is the distributive property of 7x6
Which is NOT a component of the conclusion to an analytical essay? A. a sense of completeness B. a description of the analysis C. a summary of the main idea D.
If you use soymilk on a regular basis, you should select a variety that's A. fortified with protein. B. chocolate or vanilla flavored. C. naturally fat free.
The right to remain silent when arrested or interrogated is guaranteed under A. Roe v. Wade. B. Marbury v. Arizona. C. the Fifth Amendment. D. the First Amendme
how is kinetic energy of an object determined?