chisholmt6245
chisholmt6245 chisholmt6245
  • 21-08-2020
  • Mathematics
contestada

I need help on this question, please stop by.

I need help on this question please stop by class=

Respuesta :

snog
snog snog
  • 21-08-2020

Answer:

last option from the left

Step-by-step explanation:

To find the price of one water bottle, we can calculate 6 / 24 because 24 bottles cost $6. Now, to find the price of 10 bottles, we can multiply the price of 1 bottle by 10 so the answer is 6 / 24 * 10.

Answer Link

Otras preguntas

Mark Twain's real name was Samuel Clemens. True False
why are chromosomal mutations potentially serious
Samantha correctly answered 38 out of 55 questions on a test. She must score 70% or greater to pass the test. Did She pass? Justify your answer.
I'm thinking of a number. When I double my number and then subtract the result from five I get negative one. What is my number
if the efficiency of an electric furnace is 96%, then 96% of the input energy is transformed into thermal energy. what is the other 4% of the electricity transf
9x+10y=14 7x+5y=-3 Any method! THX!!!
what will happen to the balls velocity as it falls further below the point of release?
soy mama de María. María es la hermana de Ana. No soy la mama de Ana. Ana es la_______ de maría
The forces in _________ collisions with another vehicle, tree or pillar are enormous as the momentum and built up energy are released practically immediately a.
where did billy the kid get his name