germannoel365 germannoel365
  • 22-08-2020
  • Mathematics
contestada

janie bought 4 apples and 4 bananas .each apple costs 0.40 and each banana cost 0.40 enter an expression representing the total cost

Respuesta :

drevargas21p03nsx
drevargas21p03nsx drevargas21p03nsx
  • 22-08-2020
4(0.40) + 4(0.40) = x
Answer Link

Otras preguntas

Rob comes from a very large family. As a kid, he looked up to his older cousin, Mike, who was always the life of any family function. Lately, though, the people
Berol Company plans to sell 200,000 units of finished product in July and anticipates a growth rate in sales of 5% per month. The desired monthly ending invento
Why do minor parties have a difficult time succeeding in the political system?
Help please match with the words
Annelle's usual bedtime is 8:30 P.M., and her parents enforce this rule. One evening, Annelle is watching an educational program that ends at 9 P.M. She asks he
By rounding to 1 significant figure, estimate 494.37 ÷ 5.12 please help tyty x
How does this imagery contribute to the understanding of Kahlo’s character? It illustrates Kahlo’s love for animals. It portrays Kahlo as tough but feminine. It
A,B and C are the vertices of a triangle, A has coordinates (4,6) B has coordinates (2,-2) C has coordinates (-2,-4) D is the midpoint of AB. E is the midpoint
there is a old beggar walking down ---------- royal road he has a hat in one hand and a walking stick in the other
Please help!! I'm in summer school and I can't fail