jadbak9982 jadbak9982
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

60 feet of copper pipe at $1.25 per foot

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-09-2020

Answer:

if you bought 60 feet of copper pipe at $1.25 per foot, the total price would be $75

Step-by-step explanation:

since you are buying 60 feet of copper pipe, you would multiply the amount at which it costs per foot. 60×1.25=75

hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Why do venus fly traps have lysosomes?
Which best explains why the total mass of the product(s) would be less than the total weight of the reactant(s) after a chemical reaction?
how does groundwater cause erosion and deposition?
A sheet of cardboard measures 9 feet by 6 feet. Gina makes the entire sheet of cardboard into a closed box that is a perfect cube. What is the surface area of t
what is the largest country in size in Nebraska
why do we need to know how to use a computer
Is it true that all states celebrate Memorial Day on the same day. If not what can be the other date?
√64/25 how u solve this step by step
√64/25 how u solve this step by step
Explain Newton's third law in your own words.