paytonclark26 paytonclark26
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

You bought a 5 pound turkey for $14.45. What is the cost for one pound?

Respuesta :

lilywaters278
lilywaters278 lilywaters278
  • 22-09-2020

Answer:

$2.89

Step-by-step explanation:

$14.45/ 5= 2.89

Answer Link

Otras preguntas

Why was Ribbentrop upset that he got a death sentence?
Joe is over 65 and retired. He lives on a modest income. Which option would he likely benefit from the most? A. Employer-sponsored healthcare B. Individual pr
(i nearly spent all 149 of my points lol) Part A Which detail best describes Devon at the beginning of the story? A. “When I closed my eyes, I could imagine . .
Solve the system of equations 6+4y=12 2x+3y=6
When writing essay, ensure ;statement O indlude O does not WeS does not distrac the by being too interesting. S
Lucy and her friends painted a giant picture. They used 4 litres of paint. All the paint came in 500 ml bottles. The bottles cost £2.67 each. Paint 500 ml £2.67
Identify the flower parts from their descriptions. A) These grains contain male gametes (sperm cells): B) This structure contains female gametes (egg cells): C
Answer answer answer
BB Water Mr. Vu was the director of BB Water. He started his business with capital borrowed from members of his family. Thereafter, however, Mr. Vu’s family had
Three examples of solid and gas solution