lovelyvanessa11820
lovelyvanessa11820 lovelyvanessa11820
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

5 pounds for $19.00 Cost per pound how much is it for one pound
​

Respuesta :

jaywheel46
jaywheel46 jaywheel46
  • 22-09-2020

Answer:

The cost for one pound would be 3.8

Step-by-step explanation:

if you do 19divided by 5 you get 3.8

Answer Link
78urinurin
78urinurin 78urinurin
  • 14-10-2020

HUNTER X HUNTER

wrong ANIME gtg

Answer Link

Otras preguntas

What truths about God, life, and people are those stories (Genesis 1-3) trying to convey? What were the main points of the stories in those chapters?​
Which option is an example of inductive reasoning? A. I always get tired at 3 o'clock. Therefore, I will get tired at 3 o'clock today. B. Jin aces every test he
A rectangular garden measures 26ft by 37ft. Surrounding (and bordering) the garden is a path 2ft wide. Find the area of this path. Be sure to include the correc
what is a five cell battery cage in physicsdoes anyone have any clue how to design a five cell battery cage​
If the hydroxide concentration of a solution is [OH-] = 4.67 X 10-8 what would the pH of that solution be?
If p is inversely proportional to q and p=-8 then q=2, find p when q=-4
Sarah will take 8 algebra tests. On the first 7, Sarah's scores were 79, 86, 92, 89, 87, 80, and 82. What will Sarah need to score on the 8th test to have an av
what is Defense Strategy: Atticus
He had a habit of breaking promises he made to the pope. A. Pope Gregory VII B. Pope Innocent III C. Frederick 11 D. Henry II E. William the Conqueror
Identify the angle of elevation. PLEASE HELP ASAP