Seudónimo Seudónimo
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Oranges are $1.23 a pound. I bought 9 pounds. How much did it cost?

Respuesta :

fionaferlich1
fionaferlich1 fionaferlich1
  • 23-09-2020
9 times 1.23 equals $11.07 so it cost $11.07
Answer Link

Otras preguntas

What happened during the early years of the space race between the united states and the soviet union? which group accurately describes the sequence of events?
True or false. most film acting now is considered expressionistic.
fin the value of2000% of 5 cents
Yo no soy something callado something sociable
In genetic terms what indicates that evolution is occurring in a population
mathhhhhhhhhhhhhhhhh
When organisms struggle to survive, they usually mutate to increase chances of reproduction. true or false
this us poster from the world war i era best illustrates that
The patterns and subtleties within a language can reveal a great deal about the people who speak it. True False
A compound b has the formula c8h10. after vigorous oxidation, it yields benzoic acid. draw the structure of b.