samarriagivens89 samarriagivens89
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

A box of 15 cookies costs $9.What is the cost for 1 cookie?

Respuesta :

parkesyd000
parkesyd000 parkesyd000
  • 23-09-2020

Answer:

$ 0.60

Step-by-step explanation:

Answer Link
rhealnarayanan
rhealnarayanan rhealnarayanan
  • 23-09-2020

Answer:

$1.6666667

Step-by-step explanation:

So you need to do division, 15/9.

You could leave it like that, but the decimal answer is 1.6 repeated.

I hope this helped!

Answer Link

Otras preguntas

Porfavooor ayudaaaaaa ​
True or False (as of 1820) - Land west of Arkansas was part of Mexico (Spain)
How do I solve functions like this. It would be great if you could give a general break down. I didn't quite get it when my teacher was working through problems
Sarah drinks 30 liters of water on weekdays and 12 liters of water on weekends. How many liters of water does Sarah drink per day?
If an inscribed angle measures 67°, how would you find the intercepted arc? Multiply the angle measure by two. Set the angle and arc measures equal. Divide the
Which of the following is a phrase? Your answer: O I was embarrassed O I forgot my present O she arrived late O at the party
convert 2.5t into pounds
Name the type of Government that exist in South Africa, Kenya and Nigeria?
How do you think the time Roosevelt spent in poor rural state ga at the time helped him as president during the depression?
someone please help ASAP, cant keep failing