takyalahrimmer23 takyalahrimmer23
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

Milk creamery charges $2 for a cup of ice cream and $0.75 for each topping (t) . Justin wants a cup of ice cream with for toppings

Respuesta :

clutchins24 clutchins24
  • 24-09-2020

Answer:

$5

Step-by-step explanation:

$2 for cup

$0.75 per topping

4 toppings $0.75 a piece

4 × .75 = 3.00

$2 + $3 = $5

Answer Link

Otras preguntas

In 1920, how many cars were registered in the united states
Especially controversial ____ are likely to increase voter turnout, political interests, and political contributions.
Luke has a situation on his hands. A pipe in his house froze and cracked from cold weather. Now he has a water leak. The leak has been releasing 2/3 of a liter
A movie producer conducted a survey after the screening of his movie to find out how the film would be received by viewers from different age groups. The column
A 330 μf capacitor is connected in series with a 120 ohm resistor. what is the time constant for the circuit?
¿Cuáles son los lugares estadounidenses que España estableció? Santa Fé Nueva York San Francisco Albuquerque
Which of the following actions would have been more common in the United States following the market revolution than before it? Question 1 options: A plantation
Action and reaction forces always cancel out. question 1 options: a. True b. False
Give the expected product of the acetylation of p hydroxybenzyl alcohol with acetic anhydride
Is a digestive tract hormone that sends "i'm not hungry" signals to the brain?