valandria valandria
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

What the answer to this

What the answer to this class=

Respuesta :

brysonlear brysonlear
  • 25-09-2020

Answer:

Grapes are sold for 1.75 per pound.

Answer Link

Otras preguntas

Find the additive inverse of each number 1.) 3-7i 2.) -2 + i
Determine the slope of the line that passes through each pair of points. 1.(5,1) and (2,7) 2.(5,3)and(-2,3)
Please help punitive 1. out in the open 2. of or related to punishment 3. of or relating to trees 4. not subject to injury
what is the exact value of sin 22.5 degrees using the sum, difference, half, or double angle formulas and the exact value chart in the solution.
Can x-2 ever be less than 0? Why or why not?
explain the advantages of crystallisation over evaporation
factorize 6x^2+17x+5 by splitting middle term and by using the factor theorem
Name and explain two types of prewriting?
Explain the significance of the equation y = 50x + 20 which represents the hourly cost of a car repair.
Solve.[tex] \sqrt{x-1}+3=x [/tex]