hey14291 hey14291
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Please answer.
Need now

Please answer Need now class=

Respuesta :

heavenleecintron
heavenleecintron heavenleecintron
  • 25-09-2020

Answer: C) A 10 ounce box costs $2.19

Step-by-step explanation:

Plug 10 into the x and solve

0.10x + 1.19

0.10(10) + 1.19

0.10 x 10 = 1

1 + 1.19 = 2.19

Answer Link

Otras preguntas

Who should determine when a child should start eating solid food
x/2 + 11 = 19 solve this equation
How much would you need to deposit in an account now in order to have $4000 in the account in 15 years? Assume the account earns 4% interest compounded monthly.
A satellite with a mass of 110 kg and a kinetic energy of 3.0 ´ 109 J must be moving at a speed of
Differentiate between CD-R and CD RW
Resuelve los siguientes ejercicios: Hallar la ecuación de la circunferencia: a) Centro (2,-1) y radio 4 b) Centro C (1,3) y que pasa por el punto P (4, 6) 3. Ha
The method in which all the elements of the set are written within brackets is called
kindly solve these questions for me.
hussain after doing his graduation has decided to run a retail shop as a source of livelihood. ii. He procures the goods from the wholesalers according to the c
i’ll give brainliest