jesusdagod101 jesusdagod101
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 3 pairs of insulated socks costs ​$19.47 What is the unit price of the pairs of socks ​?

Respuesta :

kayleebj1
kayleebj1 kayleebj1
  • 25-09-2020

Answer:

You're answer is 6.49 hope this helps

Answer Link
diamondparks2007 diamondparks2007
  • 08-10-2020

Answer:

the correct answer is $6.19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Is a stomach cell haploid or diploid
Two colorless solutions are mixed together bubbles form as the solution is stirred give two possible explanations for this result
asha plans to place vacation photos of her friends on a square bulletin board mesuring 72 units by 72 units. A) which size of photo can be placed without any sp
why do overlapping niches lead to competition ?
Which pair of compounds will form a solution?Benzene (C6H6) and hexane (C6H14)Na2SO4 and benzene (C6H6)NaCl and hexane (C6H14)H2O and CCl4More than one of the c
How do you divide 0.08 by 4.2
what is the GCF of 33,55,132
Use properties to find the sum or product of 6 X 107
what advantage do seeds give a plant
what are the agents of physical weathering