HeaTF
HeaTF HeaTF
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Chris pays $19.60 for a packof 4 towels. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

Ywd067
Ywd067 Ywd067
  • 25-09-2020

Answer:$4.90

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which type of livestock were raised in mission san francisco de asis
An example of a stateless nation in the middle east is provided by who?
The probability of a particular event is 3/8. What is the probability that the event will not happen? Explain
A cat is being chased by a dog. Both are running in a straight line at constant speeds. The cat has a head start of 3.8 m. The dog is running with a speed of 8
What changes occurred in Japan in the 1920's?
how could chemical place my life or the life of others in jeopardy
What is ( √2 - √3 )² =
Write an equation in slope intercept form of a line that passes through the point (2,4) and is perpendicular to the graph of x-6y=2
How to I find the perimeter of rhombus
Suppose Maya made another sign with an area of 48 square inches. Would this sign be larger or smaller than the sign with an area of 48 square centimeters? Expla