theregerman412 theregerman412
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peter bought an 18-ounce box of cereal for $4.50. What was the cost per ounce?

Respuesta :

isisatherley isisatherley
  • 21-10-2020
twenty five cents !!!!
Answer Link

Otras preguntas

Which document limited the British monarch’s right to tax and guaranteed due process? a. Declaration of Independence b. Bill of Rights c. Magna Carta d. English
What was the primary reason why the United States offered to send aid to Israel during the Yom Kippur War? a. The Egyptian air force bombed Israel relentlessly.
A protest at Tiananmen Square in 1989 convinced China’s leaders to a.expand participation in government. b.crack down on democratic protests. c.expand the right
How did the Underground Railroad work? a// There were a couple of set routes with regular paths. b// Slaves hid and slept during the day and traveled at night.
Why do solids have a fixed shape and fixed volumes ?
Because there _______ so many students in that class, i can sometimes sleep in the back row. Answer: a. are b. is
Miguel pays $3.78 for a bag of 14 oranges. find the unit price per orange
I need help with one problem. When limiting factors ________, diversity in populations _________. A. decrease; decreases B. increase; increases C. increase; dec
I NEED HELP QUICKLY PLEASE PLEASE PLEASE John wants to have $2 000 in 3 years. The current rate of return for a high interest savings account is 2.8%, compou
who gave the slogan "Do or Die: