inugeets2134567
inugeets2134567 inugeets2134567
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

5kg of food is £45 jim buys 3kg how much does it cost

Respuesta :

Kati19
Kati19 Kati19
  • 23-10-2020
Answer
€27
Why
45/5=9
Meaning that for 1kg if food it’s €9
So
9*3=27
Answer Link

Otras preguntas

The following dot plots shows the number of strokes golf players required at each hole .Each dot represents a different player.Order the holes from least to gr
50.441−6.203=? help asap
A car of mass 960.0 kg accelerates away from an intersection on a horizontal road. When the car speed is 51.1 km/hr (14.2 m/s), the net power which the engine s
explain how most of the electricity produced in the U.S
A strong fear of failure leads to positive thinking Please select the best answer from the choices provided True or False
Who invented the toaster strudel?
7=-2.7x^2+30x+6.5 round nearest 10th​
carbohydrates are the main source of energy for moderate- to high intensity exercise
Musical pitches are _____. named after the first seven letters of the alphabet written on a five-line, four-space staff the building blocks of melody all of th
I have a song which lasts about 2 min and 10 seconds long and I would like to record it for a game I have designed for pre school children to 3rd grade and I wo