maliyawilliams09 maliyawilliams09
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

My mother purchase my candy bars at Food lion for $13.50 what is the price per candy bar?

Respuesta :

fiwijcj fiwijcj
  • 23-10-2020

1.5 dollars per candy bar because 13.50 divided by 9 is 1.5 :)

Answer Link

Otras preguntas

What are the functions of:Salivary Glands...Gallbladder...Liver...Pancreas..
what is the possessive case?
What are the functions of:Salivary Glands...Gallbladder...Liver...Pancreas..
Factor then solve.1.81 - 4x²=02. 4s² + 9 = 12s
what event triggered world war i ?
what event triggered world war i ?
Homophones ~~~ a) a female sheep / an evergreen tree b) sandy shore / kind of tree c) guided / a metal d) opens lock / harbour e) flat land / joiner's tool f)
What is the passive voice of "I went to a movie"
Which Kelvin temperature is equal to 200.°C?
The boy was penitent and _______ to the store clerk for stealing candy.a-bragged b-apologizedc-talked d-cordial