jessicasosa70
jessicasosa70 jessicasosa70
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

Sheila needed to buy 5.5 pounds of grapes for a
luncheon. The grapes cost $3.29 per pound.
How much will it cost to purchase the grapes
(round to the nearest cent)?

Respuesta :

Briner888
Briner888 Briner888
  • 23-10-2020

Answer:

$18.09

Step-by-step explanation:

Multiply 5.5 by 3.29

Answer Link

Otras preguntas

Sperm are the only human cells to have
En nuestra escuela tenemos un ______. es nuestra responsabilidad de seguirlo todos los días.
How can a physical map help explain the historical development of a country
what is 0.2 reapted
What is the central idea of paragraph six of Of Plymouth Plantation
Explain how medical interventions are used in the diagnosis of disease.
P is a point on the x axis 13 units from the point (-3, 5). find all the possible coordinates for p.
solve this equation 4m+2=18
Volcanoes are usually formed as a result of
Calculate the average net charge on phenylalanine if it is in a solution that has a ph of 8.70.