brendamay447 brendamay447
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which orange juice is the best to buy $w for a 16 oz $1.25 for a 10 oz $4 for a 24 oz $1.50 for a 12.5 oz

Respuesta :

xdjady6
xdjady6 xdjady6
  • 23-10-2020

Answer:1.50 for a 12.5 oz

Step-by-step explanation:

Answer Link
nebss2zrb nebss2zrb
  • 23-10-2020

Answer:

depending on the missing mumber 1.50 for 12.5 is cheapest

Step-by-step explanation:

divide each one to see what the cost is per ounce.

missing a number but here's the rest

w/16 = what's w

1.25/10 = .13

4.00/24 = .17

1.50/12.5 = .12

Answer Link

Otras preguntas

The study of unconscious motives and conflicts to determine human behavior is known as A) psychoanalysis B) dreaming C) biofeedback D) introspection
What is a quartic function with only the two real zeros given? x = -4 and x = -1
The graph below shows a system of equations: Part A: Write the equation of each line in slope-intercept form. Line P: Line Q: Part B: What is the solution to th
List 5 items that the Townsend Act taxed.
Please help!!!! factorize:1) x² + 9x + 182) x² + 12x + 203) x² + 14x + 45
Find the volume of a cylinder that has a diameter of 6 and a height of 9. Leave your answer in terms of (pie)
50 POINTS please help me I really need it
How has the author of this article tried to convince the reader of the benefits of xeriscaping
Aaron can run 2 kilometers in 14 and 1/2 in minutes. find his rate of speed in kilometers per minute
explain how humanism was both new and old and what that has to do with idea of Renaissance