2214091 2214091
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

at the store you can get 15 cans of peaches for 3 dollars find the unit rate for 1

Respuesta :

FilteredScript
FilteredScript FilteredScript
  • 23-11-2020

You can get 5 cans per dollar

And is the same as saying 15 cans of peaches divided by 3 dollars

-- Actually i'm pretty confused about the question so i'll come back to this later

Answer Link

Otras preguntas

Reduce to simplest form. -7/8 - (-5/6) HELPPP
Are mound builders a civilization, a culture, or both? Explain
Which is part of the Protist Kingdom? A squirrel An oak tree Slime molds
Which term is defined as a legitimate use of power? communism national government authority sovereignty
Estimate $12.28 + $0.82 by rounding to the nearest whole number.
A student organization sells shirts to raise money for events and activities. The shirts are printed with the organization's logo and the total costs are $100 p
this is the third time im asking giving 60 points HELP
This is the area that displays icons representing open applications. My Documents Start menu system tray taskbar
In the 1880s, farmers who lived in the rural South bought merchandise from the O A. Neighborhood Home Store O B. Sears Catalog O C. Old Navy Store O D. Travelin
PLEASE HELP!! 100 POINTS!! Which rigid motion could be used to prove alternate exterior angles are congruent? A.) Translate along the transversal B.) Translate