sagala
sagala sagala
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

blueberries cost $4.00 per pound
how many pounds of blueberries can you buy for $1.00

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 24-11-2020
1/4 = 0.25 pounds for $1.00
Answer Link
brittniedlg brittniedlg
  • 24-11-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

4.00 divided by 1.00 = 4

Answer Link

Otras preguntas

I got disconnected from my tutor, can't reconnect. need an explanation ​
How do you rewrite 4x-9y=9 linear equations
What does the personification add to this passage? A The personification in this passage helps create a mood that is humorous and playful. B The personification
Read the sentence. Recycling stops waste from going to landfills. What would make the best revision of this detail? Recycling stops thousands of tons of aluminu
Mr.rose takes $777.68 out of his bank account the bank account has 10,364.45 left at the end of the day how much money did mr.rose bank account start with that
HELP 6TH GRADE MATH WILL GIVE BRAINLY
.Joseph drove 130 miles in 2.5 hours. Which equation can be used to calculater, the average speed at which Joseph drove? A . r=130-2.5 B.r=130/2.5 C.130=r/2.5 D
Do sound waves travel faster through solids or gases? Explain why. Sound waves travel faster through solids because the particles in a solid are closer together
What are homophones? words that are spelled incorrectly several times in one paper words that are spelled exactly as they sound words that have different meanin
What is the solution of the equation 5 = 22?