isaileen1213 isaileen1213
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

If twelve juice boxes cost $4.20, how much would fifteen juice boxes cost?

Respuesta :

lidiyaassaye97
lidiyaassaye97 lidiyaassaye97
  • 21-12-2020

Answer:

12=$4.20

15=x$ crisscross

12*(x$)/15*$4.20

= 15*4.2/12=x

x=5.25$

Answer Link
nanafiker22
nanafiker22 nanafiker22
  • 24-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

12=4.20

15=x

x=15*4.20/12

x=63/12

x=5.25

Answer Link

Otras preguntas

which beliefs most contributed to the colonists willingness to face hardships together?
what are the characteristics of humanist renaissance of philosophy
the nucleus includes all of the following structures exept
I'm just stupid with this stuff and need someone to help me.
T object]user: what was common sense? a. a book written by thomas jefferson swearing his allegiance to king george iii b. a newspaper written by benjamin fran
what colony did puritans find
Solve. 2a + 4 > 12 {a | a > 2} {a | a > 4} {a | a > 8} {a | a > 10}
The invention of the cotton gin negatively affected native americans living in the south because it led to a. a decrease in labor. b. a war between tribes. c
How were Pharaohs revered by the Egyptian people?
what is the connection between william of normandy and barking