Girls1only
Girls1only Girls1only
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

jacob and his buddies paid $35.01 on a football game to buy 9 cheeseburgers meals how much did a cheeseburger cost

Respuesta :

Carlie9596
Carlie9596 Carlie9596
  • 21-12-2020

Answer:

They cost 3.89 bc 35.01 ÷ 9 is 3.89 and 3.89 × 9 is 35.01

Answer Link

Otras preguntas

A jar contains 4 cherry cough drops and 10 honey cough drops. You choose one cough drop without looking. The cough drop is cherry. What is the probability?
A person earning $208 per week is paid how much each hour ?
How many hours are in 186 minutes express this as a mixed number and as a decimal
Which sentence has an adjectival phrase? A. Ben and Josh went to the opening game. B. The squirrel scampered up a tall tree. C. Two marchers in the parade d
Pete bought a 16-ounce box of cereal for $3.58. what was the cost per ounce?
Which is an example of tuition? A.)finishing a school project on time. B.)knowing something is going to
In President Lincoln's second inaugural address, how were circumstances different from when Lincoln gave the first address? A. For the first address, he did not
What is 56 rounded to the tens place
How did the Atlantic slave trade lead to the African diaspora? A. Large communities of Africans developed in the countries where slaves were sold. B. Large grou
What natural resources have declined in the horn of africa?