kayla8275 kayla8275
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

Can somebody do this for me?

Can somebody do this for me class=

Respuesta :

vichingmachine vichingmachine
  • 22-12-2020

Answer:

1. There is a farmer's market nearby. An apple at the market costs $2 each. I decided to go see how many apples I could buy.

2. k= 2 and y = 2x

3.

x      y

0      0

1       2

2      4

3      6

4      8

5      10

Step-by-step explanation:

please give thanks :)

in step 3, you might need to explain to us or show examples of tables so we can answer it fully, this is what I thought of but your class might teach it differently.

Answer Link

Otras preguntas

What was the “Beat Generation?” A. a movement of the 1950s in which American writers explored the themes of chauvinism, sexual harassment, and domestic viole
8³ × 8 -5 the negative 5 is a exponent
In 1990 retail sales at bookstores were about $7.4 billion. In 1997 retail sales at bookstores were about $11.8 billion. Write a linear model for retail sales s
if sentences: I would do anything if I (have) the money
Which supplement has been used to promote weight loss, and to improve athletic performance?
3+(4×12) words matching expression
What is definition of an abiotic factor?
Name 3 types of science that are used in marine
What does a scientific theory do
What choices does martin luther king made