Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Respuesta :

dyllan73
dyllan73 dyllan73
  • 22-12-2020
1 ounce for every 38 cents hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

in the early months of some year, one site added 0.4 million new accounts every day. at this rate, how many days would be needed to add 32 million new accounts?
Why does a plant need nitrogen ?
Saul works at the local car dealership. He makes 2% commission on all sales. He sells a car worth $20,000. What is his commission?
Three friends earned more than $200 washing cars they paid their parents $28 for supplies and divided the rest of money equally write an inequality to find poss
Which Section Chief is responsible for ensuring that assigned incident personnel are fed and have communications, medical support, and transportation as needed
For each expression,use a property to write an equivalent expression.Tell which property you used. 10:CD= 11:x+13= 12:4(2x-3)= 13:2+(a+b)= 14:Draw algebra t
Ari stocks shelves at the grocery store. He puts 35 cans of juice in each display case. The case has 4 shelves with an eqaul number of cans, and one shelf with
What is the connection between witchcraft and communism
Describe the growth of the workforce in 1890.
A drama in which the characters and setting are presented in typical and real-world ways is known as A drama in which the characters and setting are presented i