aiden2of4
aiden2of4 aiden2of4
  • 23-12-2020
  • Mathematics
contestada

The Nice'n'Easy is selling gas for $2.14 per gallon of gas. How much will Sam have to pay for 14.5 gallons?​

Respuesta :

alicemay3 alicemay3
  • 23-12-2020
2.14 x 14.5 = $31.03
hope this helps! :)
Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-12-2020

Answer:

2.14 x 14.5 = $31.03

Step-by-step explanation:

Hope this helped have an amazing day!

Answer Link

Otras preguntas

Katrina owns a 9-acre farm. Last month, she bought her neighbor’s adjoining 8-acre farm. How large is Katrina’s farm now?
what dogs have hypoallergenic coat?​
Please answer, really need help, will be very grateful to anyone who helps... a) a^2+ 2ab+ b^2=25, find a+b b) a^2− 8ab+ 16b^2=81, find a–4b
Why did the united states follow a policy of open immigration for european during most of the 1800s
which aspect of English government traditions did not influence leaders in the US​
2. What is wrong with the argument in the passage below? New York City's stop-and-frisk policy should be retained because it has been extremely useful in fighti
Show me the graph that approximate solution to the equation-2x +8=(.25)x
What is the impact of abolition on today's society?
what is tissue culture ​
Please help me with this question ( In the pic)