angelinadhar
angelinadhar angelinadhar
  • 23-12-2020
  • Mathematics
contestada

A dozen plain hats cost $3.60. What is the unit rate of a hat? Write your answer as a comparison statement.

These are for exams please answer quick!!

Respuesta :

grottebergl26
grottebergl26 grottebergl26
  • 23-12-2020

Answer:0.3

Step-by-step explanation:

3.60/12=0.3

Answer Link

Otras preguntas

Please help me solve this!!
6. My brother wants to be on the basketball team. He's lazy about practicing. The most effective way to combine these sentences would be: a. My brother wants to
Abby did 212 sit-ups in 8 minutes.Estimate the number of sit-ups she did in 1 minute
There are 6.02 x 10 ^ 23 atoms of carbon per 12 grams. How many atoms of carbon per pound are there?
what happened to the convicted at the Salem witch trials​
A 1.5 m long frictionless pendulum of mass 1.6 kg is released from point A at an angle 0 of 10 degrees. What is the speed of the pendulum at point D, half the h
calculate the gravimetric factor of Fe in Fe2O3​
Find X and Y, geometry problem.
See question in image.​
Shaq painted 600 portraits in 8 hours at that rate how many portraits would he paint in 4 minutes?