rockstaraud23
rockstaraud23 rockstaraud23
  • 24-10-2016
  • Mathematics
contestada

if 3 apples cost 6 dollars, how much does 1 apple cost?

Respuesta :

cesarsaladx
cesarsaladx cesarsaladx
  • 24-10-2016
Each apple cost two dollars
Answer Link
edenn edenn
  • 24-10-2016
3/6=0.5
0.50=1 apple
Answer Link

Otras preguntas

What is your opinion of John Locke’s ideas that if the government denies people basic rights and the people have the right to change the government? Has this ha
What is the purpose of having a conflict within a personal narrative? It can eventually teach a lesson It hooks the reader into the narrative It is an element o
What is the solution to the equation 1/24 x = 1/6? x = 144, x = 30, x = 18, x = 4
Which of the following words does NOT describe Harrison in "Harrison Bergeron"? Question 1 options: athletic dangerous genius average
please heeeeeeeelp!!!!!
How is showing fractions on a number line like showing fractions using models?
What the gfc of 32a and 48b??
How many sig figs are in 9.00? Plz help ❤️ONLY IF YOU YOUR SURE
Read the excerpt from act 2 of A Doll's House. Helmer: [putting his papers together] Now then, little Miss Obstinate. Nora: [breathlessly]. Torvald—what was tha
I need 3 More questions answered on The back of The page by 11:00 That’s when I leave for class