myyyyyyyaaaaa myyyyyyyaaaaa
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

Paint costs $29.95 per gallon Nikki needs 12.25 yards project how much will need to spend on paint remembered you run to the nearest Penny

Respuesta :

pphreadpphread pphreadpphread
  • 25-10-2016
You can delete this as it is a duplicate. That said:
price * amount = cost
$25.95 * 12.25 = $317.89
Answer Link

Otras preguntas

This group of animals is primarily aquatic and has mandibles and two pairs of antennae. Which group is this?
if two exponents have the same base or factor , what happens to the exponents when the expressions are multiplied ?
A rectangle is three times as long as it is wide. If the total area of the rectangle is 48 square inches, what is the length of the rectangle?
At which of these locations is a dietician least likely to work? school theater hospital nursing home
Which of the following measurements describes how much matter an object contains? A. Area B. Density C. Mass D. Volume
Which of the following is not a possible cause of erosion? a. burrowing animals b. gravity c. water d. none of the above
which point is a reflection of point R(-2, 9) first across the y-axis and then across the x-axis? A.(-9, -2) B.(-2, -9) C.2, -9) D.(9, -2)
how many dimes would you need to make $90.10
The product of 9 and a number is 12 less than three times that number. What is the number?
Water moves between the ocean, atmosphere, and land. In which form does water enter the atmosphere?