Gracieboone91
Gracieboone91 Gracieboone91
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

if I bought 320 sticks of glue for 2,308$ how much would each glue stick cost?

Respuesta :

HBR2001 HBR2001
  • 25-10-2016

2308/320= 7.2125
So roughly $7.21

Answer Link
Hayaisuki
Hayaisuki Hayaisuki
  • 25-10-2016
$7.21
2,308/320=7.2125
If you round it's $7.21

Answer Link

Otras preguntas

Which ordered pair would form a proportional relationship with the point graphed below?
Need help with this question (pic included)
Select the correct answer. Consider functions h and k. Every x value has a relationship in k of x. What is the value of (h o k)(1)? A. 28 B. 4 C. 1 D. 0
Predict the shape of the molecule.
I need help!1 An ambulence is currently travelling at 15m/s and is accelerating with a constant acceleration of 5m/s^2, the ambulence is attempting to pass a ca
Which feature is used to summarize data from multiple worksheets but does not require that the data be in the same location on every worksheet?
can somebody please answer correctly i will give brainlist?
can somebody please answer correctly i will give brainlist?
Can somebody please answer asap for brainlist and correct answer?
Derive that efficiency is the ratio of output and input work.​