lexrne lexrne
  • 26-10-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for each trail mix. cost is $6.00 and weight 3/4Lb

Respuesta :

cheetahdoglover1
cheetahdoglover1 cheetahdoglover1
  • 27-10-2016
6 × 3/4 = 4 × 6 = 24 / 3 = $8
$8 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Why did American leaders want to draft a national constitution in 1776? It would force Britain to recognize their independence. The Second Continental Congres
How is TV so educational?
Please I need help on this
what did Louise Nevelson use to create unity in thesculpture Dawn's Wedding Chapel IV?
The standard form for y = 3/4x -5/2
If a car salesman made $2450 from a 12% commission on a car sale, what is cost of the car he sold?
Which expressions are equivalent to 6y-18h?
The number 50 is no more than a number
what is the diffrence between actual and proposed selling price
A more polite term used to replace an objectionable one is called