winsa87824 winsa87824
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

12 peaches cost 8$. How many peaches can you buy for $2?

12 peaches cost 8 How many peaches can you buy for 2 class=

Respuesta :

lostqueen24 lostqueen24
  • 22-01-2021

Answer: A

Step-by-step explanation: 6 is for $4 therefore 3 is for $2

Answer Link

Otras preguntas

Why does the author choose to use a narrative in the text? 1) Because it has the power to eliminate tool 2) Because it can hide eliminated answers 3) Because it
For this question, you will write a narrative based on the passage. Write your narrative in the space provided. Your writing should: • Use characters, settings,
The route that most accurately describes secretory protein movement through the endomembrane would be ________. 1) Exocytosis 2) Endocytosis 3) Golgi apparatus
Apprenticeship is an example of which type of socialization? 1) Variable 2) Serial 3) Informal 4) Investiture 5) Divestiture
Since energy is conserved, What must be true of the energy if a planet is to be able to escape the sun?
BAD girls see this is only for u​
A globular cluster contains an RR Lyrae star with an observed pulsation period of 16 hours and an average apparent magnitude of 17.2. What is the distance (in k
What is the expected number of flips until we first see two heads in a row? What is the expected number of flips until we see a head followed immediately by a t
When gaseous CH₄ is heated at a constant pressure, What percentage of the added heat is converted to work?
Ex 15 and 16 lab report