martinez11keila martinez11keila
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store normally prices milk at $5.00 per gallon. Due to low supply, the grocery store
has marked up the price to $6.00 per gallon,

Respuesta :

utw2 utw2
  • 22-01-2021

Answer:

how many gallons

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the zeros, show work f(x)= [tex]\frac{1}{2}[/tex]x³-x will give brainliest
What is the concept about adding, and subtracting intergers?
write a word problem that can be solved using multiplication of two digit numbers. solve your word problem and explain the solution.
what are the benefits of learning academic vocabulary?
What country helped the Americans at the battle of yorktown
For $7.52 you purchased 8 pens and highlighters from a local bookstore. Each highlighter cost $1.09 and each pen costs $0.69. How many pens did you buy?
Which of the following is an example of a biographical story? A magazine article A memoir A photograph A documentary film
I wondered often what my master saw to admire so much in the sullen boy, who never, to my recollection, repaid his indulgence by any sign of gratitude." What
How can writers add variety to their writing? Check all that apply. by making sure that all sentences are roughly the same length by combining two or three shor
what type of ion forms when an atom gains electrons?