zozo217075 zozo217075
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

Strawberries are $3.99 per pound. If a customer bought $30 worth, how many pounds did he buy? $
Blank 1:

Respuesta :

lchavez31
lchavez31 lchavez31
  • 22-01-2021

Answer:

7.5

Step-by-step explanation:

Divide 30 by 3.99

  • 30/3.99=7.5
Answer Link

Otras preguntas

What is the equation of this line? (4,5) (-2,3)
NEED HELP ASAP, WILL GIVE BRAINLIEST!! Who is Pritchard? (Question from "March 2000: The Taxpayer") A) An American citizen from Ohio B) The Governor of Ohio C)
explain why houses built of stone take a long time to warm up but once they are warm they stay warm for a long time
Which event helped transfer power from the West to the East? A. the development of a unique code of law for the Byzantine Empire B. the shift of the Roman Emp
43 POINTS!! BRAINLIEST!Please answer correctly! SHOW WORK!!!!!!
What's the difference between a cheap hamburger and a pulled tooth math worksheet answers?
Who created this work of art? Pierre-Auguste Renoir Pablo Picasso Wassily Kandinsky Vincent Van Gogh
Which company has experienced censorship in China? A. HP B. Microsoft C. Apple D. Google E. Intel
Please help will give brainliest How did the Nile River affect ancient Egypt's development? Choose all answers that are correct. People settled along the river
Extra POINTS! PLEASE HELP ASAP, 59 minutes left! Explain three ways in which computers have impacted American society. GIVING BRAINLIEST!! Everything helps(eve