samia1205
samia1205 samia1205
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

I will mark your answer brainliest.

I will mark your answer brainliest class=

Respuesta :

Yeetwoops
Yeetwoops Yeetwoops
  • 22-01-2021

Answer:

$4

Step-by-step explanation:

12÷4=3

7÷7=1

3+1=4

therefore she spent 4 dollars

Answer Link

Otras preguntas

The acceptability of Polish jokes is an example of? a. poor taste, b. respectable bigotry, c. ethnic paradox, d. symbolic ehtnicity
The formula for the hydronium ion is
Today only, a table is being sold at a 38% discount. The sale price is $465 . What was the price yesterday?
How many grams of O2 are required to burn 18 grams of C5H12? C5H12 + 8O2  5CO2 + 6H2O
66,649 is 70% of what number
convert 100 usd to japanese yen
What is the power of 10 when 157,821 is written in scientific notation?
Raul had 56 bouncy balls. he puts 3 times as many balls into red gifts bags as he puts into green gift bags. If he puts the same number of balls into each bag,
the cost is $4.25 for 1 item. find the cost of 5 items
Apples sell for $1.90 per pound, and bananas sell for $0.75 per pound. Troy bought some apples and some bananas. Together they weighed 3.8 pounds, and cost $5.8