joelvalentinohernand joelvalentinohernand
  • 23-01-2021
  • Mathematics
contestada

1) Sarah bought 12 meters of fabric to make a patchwork quilt. If the fabric was on sale for $6.29 per meter, how much did Sarah spend? HELP PLS​

Respuesta :

ttvdeuce2417
ttvdeuce2417 ttvdeuce2417
  • 23-01-2021

Answer:

She spent $75.48

Step-by-step explanation:

multiply the price per meter by the amount of meters she purchased.

Answer Link

Otras preguntas

requires an individual to provide first aid
True or false:Zebras and deer live in the grasslands.
how can i rewrite that with exponents instead of repeated multiplication
1. Calculate the density of a piece of wood with a volume of 216cm3 and a mass of 64g
What food group that gives pregnant woman nutrients for growth​
If you were born on a Monday on a weekend while you were eating a lollipop then what’s the circumference of a glue stick
I am a teacher in a college in a large city in China. One day, some students asked me to join them for dinner. They said they wanted to take me to a very specia
Which of the following rivers is an important transportationroute, source of hydroelectricity, AND is the longest in all of Europe? the Rhine the Danube the Dni
Give the opposite of the following meaning: to die o vivre O attendre passer aller
will someone please help with this!!! will give brainliest and 20 points!!!!!!!!!!!