bryanjerwanelove bryanjerwanelove
  • 23-01-2021
  • Mathematics
contestada

A store sells a 1 1/4 pound package of turkey for $9 what is the unit price of the turkey in the package?

Respuesta :

rosecustomartdesigns rosecustomartdesigns
  • 25-01-2021

Answer:

$7.2/lb

Step-by-step explanation:

9/1.25= 7.2

Answer Link

Otras preguntas

The perimeter of a rectangular slab of concrete is 24 meters. If the length of the rectangular slab is 2 meters longer than its width, what is the width of the
how do you simplify, if possible, 3pq x 5qp?
what are two ways catastrophic events can change earth's crust
2/3 x =16. what is the value of x?
Solve for x. -ax + 4b > 9
371.616 the 1 in the ones place is _____ the value of 1 in the hundredths place
way of life in 1770 for the cherokee
the secret number has a 7 in the ones place. the tens number is an odd number
how do i put 6.24x10^2 in standard scientific notation?
0.1 is 10 times as much as