chiliboy15281 chiliboy15281
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

Bill has $25 to buy fruit from the store, He buys 10 apples and has $15 left over. What is the price for 1 apple?

Respuesta :

cryus1720
cryus1720 cryus1720
  • 24-01-2021

Answer:

1 apple = $1

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The mass of an object on jupiter varies directly with its mass on earth. a rock that weighs 20 lbs on earth would weigh 42 lbs on jupiter. How much would a rock
Reflections-magnesium metal burns with a bright white flame. what conclusions can you draw about the electron transitions that can take place for a magnesium at
Why would it be significant that a child can be understood by strangers rather than usual caregivers
Write one paragraph in English about your experience developing these habits and how you project you will stay connected to Spanish and its culture. In the seco
Roberta, a store manager, uses her coercive power effectively to motivate employees. because of her coercive power, roberta would be able to
A closed container is any container sealed by means of a lid or other device that neither liquid nor vapor will escape from at ________ temperatures.
write sixteen and three hundredths in decimal notation
This is Geometry, can someone tell me if this is right?
A cone has a height of 7 and a radius of 2 what is the surface area explain? please help15 pointzzzz
An infant needs 330 kcal of energy per day. how many ounces of commercial formula does the infant need to drink per day in order to meet the requirement