00060330
00060330 00060330
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

Music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost? i need the expression

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-01-2021

Answer:

20+20+20+20+20+20= 120

Step-by-step explanation:

2^6 = 120 hope this helps! plz mark brainliest

Answer Link
lorenamuresan
lorenamuresan lorenamuresan
  • 25-01-2021
20x
20 ( cost per week )
x ( amount of weeks )
20 x 6 = $120
Answer Link

Otras preguntas

The stem-and-leaf plot shows the test scores of a science class. Use the plot to answer the question. How many students scored 78?
Help me solve this problem please
20) Decide if the following statement is grammatically CORRECT or INCORRECT. Paul joue au tennis mieux que Marie. Correct Incorrect IF YOU ARE GOOD AT FRENCH, p
112 > 5 10 6 17 18 Enter an expression to represent the situation. Evaluate the expression and answer the question. Bella pays 8 payments of $5 each to a gam
what is the plural form of BRANCH
Which entries would help you find specific information about what ancient writing actually looked like?Choose three correct answers
hello! I had a doubt about this q. please give an appropriate answer. if you do not know the answer, do not answer like "I did not understand your question" I w
how does food that is over cooked outline poor quality in a business
What characteristic make this genres similar in terms of structure?
How are the carbon and nitrogen cycles connected to each other? Please explain in 2 complete sentences