alenarm2008
alenarm2008 alenarm2008
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

It cost $13.50 to but 3 used video games how much will it cost to buy 1

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-01-2021

Answer:

4.50

Step-by-step explanation:

thats really easy bro just divide $13.50 by 3 and you get your answer

Answer Link
Ricardia
Ricardia Ricardia
  • 25-01-2021

Answer:

1 =$4.50

Step-by-step explanation:

since all 3 cost $13.50 you divide 13.50 by 3 to find your total

Answer Link

Otras preguntas

T. s. eliot begins "the love song of j. alfred prufrock" with a translated quotation from dante’s inferno.if i thought my reply were to someone who could ever r
Extra! Extra! Backyard Birding Many schools, families, and young birders across the country participate in the "Great Backyard Bird Count." While not as long as
Find x if f(x) = 2x + 7 and f(x) = -1. -4 -3 5
Given the system of equations, match the following items. x + 3 y = 5 x - 3 y = -1
Yvetee uses 6 grams oftea leves to makes 24 fluid onces of tea last week she made 288 fluid onces of tea how many grams of tes leves did yvette use ti make tea
Between 4:00 and 6:00 pm, argentines drink a tea called _____
How do we gather information about distant stars?
In the case below, indicate the person or group that should have the authority to decide how to resolve the problem. A pesticide allows strong profits for a fa
Why are steel mills built near large supplies of coal rather than near large supplies of iron?
In a country that follows the rule of law: A. political leaders enjoy legal privileges denied to common citizens. B. all people must obey the law no matte