adorableprincess adorableprincess
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

2.5 pounds of grapes cost 2.25 dollars what is the cost per pound

Respuesta :

lekhaivan07 lekhaivan07
  • 23-02-2021
I think it’s 0.9 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following tends to form a cation (positive ion) with a charge of 2+? a. Na b. O c. He d. Mg
How did the booming economy of the 1920s lead to changes in American life?
When organisms must compete for resources, they will usually have a ____________ distribution. a. uniform b. random c. clumped d. competitive
What does tengo mean in Spanish?
What does karyote mean?
How were the democratic and republican parties formed?
Balance the equation : ...NO2 + ...O2 + ...H2O = ...HNO3
Which sentence does not contain any punctuation errors? A. I thought of you when I read these words of Shakespeare; “The fool doth think he is wise, but the wi
What is the difference between anus and ovary
How did the booming economy of the 1920s lead to changes in American life?