parkselias898 parkselias898
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Milk costs $3.48 a gallon. Mrs. smith bought 6 gallons of milk. How much will the milk cost

Respuesta :

vincentchen2022 vincentchen2022
  • 23-02-2021

Answer:

20.88

Step-by-step explanation:

do 3.48 x 6

Answer Link
tizer2007 tizer2007
  • 23-02-2021

Answer:

20.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Putting happenings or thoughts into the proper sequence produces ______. coherence cohesion content
What keeps an elevator from moving side to side?
I need to know how to work this out: 24 red marbles is 40% of ______ marbles.
if you stretched the nephrons in a kidney they would be over forty miles long from end to end explain how this structure directly relates to the function of a
compare a bear with a giraffe how do their structures help them survive
Find the quotient of 26 divided by 10 as a decimal
In "The Bat-Poet," why is finding the chipmunk so important to the little brown bat? A. The chipmunk has written many wonderful poems as well. B. The chipmunk k
In which political system are multiple political parties most common? totalitarian aristocratic parliamentary socialist
? Which recent presidential candidate led one of the most successful independent campaigns? Al Gore Ross Perot Ronald Reagan Walter Mondale
Andrew Jackson respected Native Americans/Indians, and treated them with respect. A. True b. False