christianflorek1427 christianflorek1427
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

You stopped on your way to basketball practice and bought four cans of fruit punch for $0.69 each. How much did you spend in all?

Respuesta :

thibi2807 thibi2807
  • 24-02-2021

Answer:

0.69 x 4= $2.76

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Ok GUYS SO I AM DOING A PROJECT ON THE BOOK TIES THAT BIND TIES THAT BREAK BY LENSEY NAMIOKA ANYWAYS I WOULD LIKE TO KNOW HOW OLD IS JAMES IN THE BOOK
What was one reason why the Spanish Civil War was called a "dress rehearsal" for World War II
After winning power, the national assembly…
Electromagnetic induction occurs only when the current in the primary coil is constant. true or false
what times what gets 6.25 but adds up to5
Estimating a manuscript's length if it's set in a particular typeface is called a. casting off. b. letterspacing. c. typography. d. leading.
how to whistle please
What element do all living things have in common
This type of chemical is found in water and builds up in fatty tissues and the liver. This can cause skin rashes and acne-like conditions as well as birth defec
Federalists believed that government should be controlled by