evanrosa72336 evanrosa72336
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 4 notebooks and 3 packages of pens cost $7.43 and
5 notebooks and 2 packages of pens cost $7.03, what is the
cost of 1 notebook?

Respuesta :

EeveeMath
EeveeMath EeveeMath
  • 24-02-2021

Answer:

i believe its one of these!

A. $0.89 B.$0.79 C. $1.29

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Hi again, please be honest, is this correct?
three positive impacts of computer technology in our society.​
Proton Suggest why scientists will continue to look for evidence of the Higgs boson, even though in 2012 the evidence strongly suggested they had found this par
2cosx-[tex]\sqrt{2}[/tex]=0
In what ways has the Internet affected how you view reality? Explain using a symbolic interactionist perspective.
Click to review the online content. Then answer the question(s) below, using complete sentences. Scroll down to view additional questions. Online Content: Site
7(-5-1/2f+4g) please help me I would appreciate it
A delivery truck is transporting boxes of two sizes: large and small. The large boxes weigh 45 pounds each, and the small boxes weigh 20 pounds each. There are
solve for xz=5x-11yx=?​
Please help omg , this is so confusing and stressful if you do help I LOVE YOU