ariannaludwig09 ariannaludwig09
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada


I bought my mom a pack of masks for Christmas. The cost of the 3-pack was $10.95. How much did each mask
cost?

Respuesta :

nishamystica
nishamystica nishamystica
  • 24-02-2021

Answer:

$3.65

Step-by-step explanation:

You spent $10.95 for a set of 3, to find the cost of each one individually you just divide the cost by the number of items.

Answer Link

Otras preguntas

Find the area .simplify your answer
PLEASE HELP!Before you answer: -No spam (Will be reported)-No incorrect answers (Will be reported)-Correct answers and explanations will be mark as BRAINLIEST​​
Mango has 2.5% salt content per gram. How many grams of Mango does it take to produce 9 gram of salt? Show your work.​
(4a-9)^2 multiply and simplify completely
PLEWSE HELP IM DOING AN EXAM ILL GIVE BRAINLIESLT What inspired the invention of VELCRO®? O burrs that cling to clothing O plants that produce nectar O flowers
3. Does Casey utilize the power he has wisely? How does power and fame corrupt? Cite evidence from this text, your own experience, and other literature, art, or
Glazing is the technique that requires
Honor Roll: Curfew 18 No Curfew 10 No Honor Roll: Curfew 2 No curfew 7 Among the students who did not make honor roll what is the relative frequency of having
Write th equation of the line in standard from passing through the point (-1,2) and is parallel to the line: y=3x-5
Select the correct answer from each drop-down menu. how does farming affect biodiversity? farming requires space, so it primarily contributes to . also, fertili