oliviaholliday05
oliviaholliday05 oliviaholliday05
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

For number 6 I’m not sure how to do it

For number 6 Im not sure how to do it class=

Respuesta :

charlotte1208 charlotte1208
  • 24-02-2021
to work out how much a 20lb turkey would cost you have to divide the cost of a 12lb turkey by 12 (15.25/12= 1.27083) as well as dividing the 12lbs by 12 (12/12= 1) then times both numbers by 20 (1.27083 X 20 = 25.42 (rounded)) (1 X 20 = 20) and you have 20lbs turkey=$25.42
Answer Link
jnbkivett3 jnbkivett3
  • 24-02-2021
25.42 would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

picture attached. help plz :)
is this grammatically correct and/or do you have any suggestions of what to add​
Find the area of a circle with radius 4 in . Use the value 3.14 for pi , and do not round your answer. Be sure to include the correct unit in your answer.
The IQ test is designed such that the scores on it are normally distributed with a mean of 100 and a standard deviation of 15. If a person can score two standar
muscle attached to the hair follicle
what can you hold without ever touching or holding with your hands​
A supply curve set at a given quantity is the result of a fixed
the composition and properties of a(n) _____ are always constant throughout a given sample and from sample to sample 1: Element 2:Pure Substance 3:Compound 4:
ANSWER PLEASE!! What does a clean face symoblize in "Thank You, M'am"?wealthself-respectdesirestrength
Do you try to find the peace of mind or do you blow it off?