BuzzyLearning
BuzzyLearning BuzzyLearning
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

A pencil cost $0.19. How much money will you spend if you buy p pencils?​

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 25-02-2021

Multiply the cost of one pencil by the quantity of pencils (p) you buy:

Total = 0.19p

Answer Link
demuremichelle demuremichelle
  • 25-02-2021
the answer would be .19p because it isn’t giving you a specific amount of pencils to buy.
Answer Link

Otras preguntas

(a) According to the writer, how do expedition teams react after a Sherpa dies? (b) Interpret What does the writer think should happen after a Sherpa dies?
Question is below!!!!!!! Please help
Ahmed wants to open a small business selling custom bikes, and is looking at ways of raising money. He owns his own house and is considering acquiring a second
the Chinese were one of many different tribes that lived in the Middle East?
Which of the following is a perfect square trinomial? A. x²-6x+9B. 4x²-20x-25C. 4x²+20xy+9y2D. 9a²-6a²bc+a²b²c²​
who follows the vice president in succession to the presidency
the serious complication of pregnancy that is characterized by convulsions and sometimes coma is known as .
Shifts in the composition and policy views of political parties, often leading to a new party system in American history, are referred to as
What did the Europeans mostly grow in their Caribbean colonies?
In a city of half a million, there are initially 800 cases of a particularly virulent strain of flu. The Centers for Disease Control and Prevention in Atlanta c